W dniu 3 listopada 2021 r. otrzymaliśmy wspaniałą informację dotyczącą rozstrzygnięcia eliminacji do finału SkillsPoland 2021 w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE. W drugim etapie mistrzostw w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu wzięło udział 6 uczniów. Najlepszym z nich okazał się Norbert Gut z klasy 3TM, który zajął 5 miejsce w kraju i tym samym weźmie udział w finale konkursu, gdzie będzie walczył o pierwsze miejsce – dające (oprócz tytułu „Najlepszego z najlepszych”) przepustkę do WorldSkills Shanghai 2022. WorldSkills to największe międzynarodowe mistrzostwa na świecie, promujące umiejętności zawodowe, w których rywalizuje 85 państw.

Finał Mistrzostw SkillsPoland 2021 odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku. Konkurencja INSTALACJE ELEKTRYCZNE wyłoni najlepszego elektryka młodego pokolenia, w oparciu o test wiedzy teoretycznej z dziedziny elektrotechniki, technologii czy bezpieczeństwa oraz zadania praktyczne z zakresu planowania, organizacji i bezpieczeństwa pracy, montażu instalacji elektrycznej, uruchamiania i testowania instalacji zasilającej czy programowania układu automatyki.

Warto dodać, że w ścisłym finale - SkillsPoland może wziąć udział tylko 6 uczestników i tylko najlepszy z nich będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej.

Norbertowi SERDECZNIE GRATULUJEMY! i życzymy dalszych sukcesów w finale.

Link do strony organizatora SkillsPoland 2021 z aktualnymi wynikami w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE:

https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk-instalacje-elektryczne/

Szkolna Komisja Konkursowa:

Mariusz Kowalczyk

Marcin Makowski

Artur Nowocień