Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

12 Października klasa 2P1 wyjechała na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo wyczerpującej podróży od razu udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Tam przewodniczka opowiedziała nam o jego historii, pokazała wiele interesujących miejsc, wyjaśniła nam znaczenie wrocławskich rzek dla funkcjonowania miasta i dowiedzieliśmy się że Wrocław nazywany jest polską Wenecją. W trakcie oglądania miasta mogliśmy poszukać krasnoludków poukrywanych w różnych jego zakątkach. Wieczorem udaliśmy się do Sky Tower na kolację, a następnie do hotelu na wypoczynek i nocleg. Obejrzeliśmy wspólnie mecz, w którym kibicowaliśmy Polskiej drużynie.

W nocy mieliśmy niespodziewaną przygodę - obudził nas, na szczęście, fałszywy alarm przeciwpożarowy. Następnego dnia po smacznym śniadaniu udaliśmy się do Hydropolis – centrum nauki o wodzie. Tam poznaliśmy wiele interesujących faktów jak na przykład faunę i florę Rowu Mariańskiego czy znaczenie wody w wielu religiach świata. Następnym punktem tego dnia były grające fontanny. Ze względu na warunki oraz stan techniczny nie porwała nas ta aranżacja muzyki klasycznej na wodzie. Jednakże nie zawsze wszystko na wycieczce musi być idealnie. Całą naszą podróż po polskiej Wenecji zakończyliśmy obowiązkowym wypadem do zoo gdzie przypatrywaliśmy się różnym zachowaniem zwierząt takich jak tygrysy, foki, niedźwiedzie a nawet pingwiny. Gdy przyszedł czas odjazdu wszyscy wsiedliśmy do autokaru i całą drogę śpiewaliśmy oraz rozmawialiśmy o następnych wycieczkach jakie można by było zorganizować. To była naprawdę niesamowita przygoda.