Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów garfika_artykuly/2021_2021/2021_10_18_CLIMATEACTIONPROJECT2021 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów garfika_artykuly/2021_2021/2021_10_18_CLIMATEACTIONPROJECT2021 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Międzynarodowy projekt „Climate Action Project”, koordynowany przez nauczycielki języka angielskiego, dobiegł końca. Podczas 6 tygodni trwania projektu, uczniowie klas 1P1, 2M, 2P2, 3i, 3P, zaangażowali się w następujące działania: - opracowanie własnych rozwiązań dotyczących zmian klimatycznych; - przygotowanie filmików i prezentacji; - posadzenie drzewek na terenie szkoły; - spotkania online z uczestnikami projektu z innych krajów; - zaprojektowanie wynalazku: układu nawadniającego rośliny.

Projekt zakończył się podczas Dnia Działań na rzecz Klimatu, wydarzenia online na żywo w dniu 4 listopada, w którym wzięło udział 250 000 osób, między innymi Jego Wysokość Książę William, Prezydent James Alix Michel z Seszeli, Richard David z NASA, Matt Larsen-Daw z WWF, Jej Wysokość Księżniczka Esmeralda z Belgii, Juan Garcia z Programu Ochrony Środowiska ONZ, naukowcy, eksperci, działacze na rzecz klimatu i wielu inni.

Aby uświetnić ich wyjątkowy dzień, twórcy wydarzenia zaprosili kilku specjalnych gości, którzy występowali na żywo: Dan Russell, aktor głosowy z Cartoon Network przekazał specjalną wiadomość, nauczyciel hiszpańskiego Xuxo wykonał kilka magicznych sztuczek, a Nandi Bushell, 11 letni muzyk, który ostatnio grał na żywo z Foo Fighters, grał na perkusji. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczestnicy projektu z naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka angielskiego otrzymali nagrodę ‘Climate Action Schools of Excellence’. (Szkoły Doskonałości Działań na Rzecz Klimatu), która została ogłoszona podczas globalnego webinarium przez aktora Dana Russela. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

 

{gallery rows=3 cols=5 width=150 height=250}garfika_artykuly/2021_2021/2021_10_18_CLIMATEACTIONPROJECT2021{/gallery}