Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów garfika_artykuly/2021_2021/2021_10_18_CLIMATEACTIONPROJECT2021 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów garfika_artykuly/2021_2021/2021_10_18_CLIMATEACTIONPROJECT2021 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Międzynarodowy projekt „Climate Action Project”, koordynowany przez nauczycielki języka angielskiego, dobiegł końca. Podczas 6 tygodni trwania projektu, uczniowie klas 1P1, 2M, 2P2, 3i, 3P, zaangażowali się w następujące działania: - opracowanie własnych rozwiązań dotyczących zmian klimatycznych; - przygotowanie filmików i prezentacji; - posadzenie drzewek na terenie szkoły; - spotkania online z uczestnikami projektu z innych krajów; - zaprojektowanie wynalazku: układu nawadniającego rośliny.

Projekt zakończył się podczas Dnia Działań na rzecz Klimatu, wydarzenia online na żywo w dniu 4 listopada, w którym wzięło udział 250 000 osób, między innymi Jego Wysokość Książę William, Prezydent James Alix Michel z Seszeli, Richard David z NASA, Matt Larsen-Daw z WWF, Jej Wysokość Księżniczka Esmeralda z Belgii, Juan Garcia z Programu Ochrony Środowiska ONZ, naukowcy, eksperci, działacze na rzecz klimatu i wielu inni.

Aby uświetnić ich wyjątkowy dzień, twórcy wydarzenia zaprosili kilku specjalnych gości, którzy występowali na żywo: Dan Russell, aktor głosowy z Cartoon Network przekazał specjalną wiadomość, nauczyciel hiszpańskiego Xuxo wykonał kilka magicznych sztuczek, a Nandi Bushell, 11 letni muzyk, który ostatnio grał na żywo z Foo Fighters, grał na perkusji. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczestnicy projektu z naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka angielskiego otrzymali nagrodę ‘Climate Action Schools of Excellence’. (Szkoły Doskonałości Działań na Rzecz Klimatu), która została ogłoszona podczas globalnego webinarium przez aktora Dana Russela. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

 

{gallery rows=3 cols=5 width=150 height=250}garfika_artykuly/2021_2021/2021_10_18_CLIMATEACTIONPROJECT2021{/gallery}