Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Na przełomie września i października dwie klasy maturalne z Elektronika skorzystały z okazji integracji na Mazurach – 4 TI3 i 4 TMA pod opieką wychowawców: pani Małgorzaty Cichawy, pani Sylwii Szafranowicz, pani Diany Tomaszewskiej. Pierwszego dnia podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią uczniowie sprawdzili swoją kondycję fizyczną, podziwiając malowniczą okolicę. Dało się zauważyć koleżeńską współpracę, zwłaszcza podczas przenoszenia i wyciągania kajaków na brzeg.

Kolejne dwa dni upłynęły pod znakiem zwiedzania historycznych miejsc: Twierdzy Bojen, Wilczego Szańca Hitlera, gdzie z przewodnikiem uczniowie poznali plany i działania niemieckich żołnierzy podczas II wojny światowej. Zwiedzający mieli też okazję wysłuchać koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Wieczorne spacery po Mikołajkach, w których stacjonowała wycieczka, okazały się bogate w liczne wrażenia np. podczas spaceru na rynku przy fontannie, czy wzdłuż przystani. Ostatnim punktem wycieczki była przygoda w Magicznej Krainie Galindii, podczas której przewodnik opowiedział o życiu mitycznych Galindów. Wielu z uczestników wycieczki jest stałymi bywalcami „krainy tysiąca jezior”, pływają jachtami, kajakami, zwiedzają najbardziej popularne mazurskie miasta, korzystają z każdej nadarzającej się okazji, żeby odwiedzić ukochane miejsca, tak też było i tym razem… Do zobaczenia gdzieś na jeziorze…