Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniu 3.06.b.r. w Domu Technika w Warszawie odbyła się gala finałowa jubileuszowej 50-tej edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Z tą olimpiadą nasza szkoła związana jest od wielu lat, gdzie doczekaliśmy się wielu laureatów i finalistów. Jednak po raz pierwszy zdarzyło się, że w kolejnych dwóch latach triumfy święcił ten sam uczeń, Maciej Krzosek. I to nie jest jego ostatnie słowo, bo przed nim jeszcze jedna edycja w przyszłym roku szkolnym i już zgłosił swój akces-idzie na rekord!

Z okazji jubileuszu Naczelna Organizacja Techniczna, organizator olimpiady, doceniła i uhonorowała wiele zasłużonych dla tego wydarzenia osób. Wyróżnienie srebrną odznaką honorową NOT otrzymała także Barbara Czerska, pod opieką której nasi uczniowie osiągają od lat sukcesy w OWT. Wielkie gratulacje dla laureata i jego opiekunki. Gratulujemy także rodzicom Maćka sukcesu wychowawczego, bo wszystko zaczyna się w domu rodzinnym.