Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Wczoraj w naszej szkole zakończyły się zmagania szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców. Zespół Szkół Elektronicznych był organizatorem zawodów, do których zgłosiło się 15 szkół. Z pięciu grup eliminacyjnych do finału awansowały następujące szkoły: V LO, VI LO, III LO, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Elektronicznych.

Finałom towarzyszyła gorąca atmosfera przy kulturalnym dopingu uczniów naszej szkoły. Rozgrywki zakończyły się następującymi wynikami: VI LO – ZSBudowlanych – 2:0 ZSElektronicznych – III LO 2:0 V LO –VI LO - 2:1 III LO – ZSBudowlanych - 0:2 VI LO – ZSElektronicznych - 2:1 V LO – III LO - 2:0 ZSElektronicznych - ZSBudowlanych – 2:0 ZSElektronicznych – V LO - 1:2 III LO – VI LO – 2:0 V LO – ZSBudowlanych – 2:0

I miejsce zajęli chłopcy z V LO, których trenerem jest Arkadiusz Sawiczyński. II Miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem trenera Katarzyny Skórkiewicz i Michała Kality. III Miejsce zajęli uczniowie VI LO wraz z trenerkami Beatą Chodnikiewicz i Anną Adamczyk – Czyż. IV miejsce przewagą tylko jednego punktu zdobyli uczniowie III LO prowadzeni przez małżeństwo trenerów Marioli i Krzysztofa Jaskulskich. V miejsce zdobył Zespół szkół Budowlanych razem z trenerem Markiem Szczygielskim.

Uroczyste zakończenie zawodów uświetnił swoją obecnością pan dyrektor Konrad Witkowski, który wręczył zwycięzcom puchary, medale i dyplomy. Sędziami zawodów byli Arkadiusz Bialik i Mateusz Kiliszek

Skład reprezentacji naszej szkoły:

1. Kacper Jesionek

2. Mateusz Kiliszek

3. Patryk Kosiec

4. Tomasz Łobodziński

5. Kamil Kowalczyk

6. Jakub Milcuszek

7. Patryk Płatos - kapitan

8. Hubert Świątkowski - libero

9. Wojciech Krupa

10. Maciej Pluta