Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

 16 lutego 2021 r. w auli naszej szkoły miało miejsce uroczyste wręczenie nagód dla uczniów Zwycięzców Laureatów I Miejsca Etapu regionalnego XIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Młody Innowator 2019/2020".

Nagrody wręczyli nasi Goście przedstawiciele Regionu Radomskiego Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej Pan Prezes Zarządu Prof. UTH w Radomiu dr hab. inż. Krzysztof Śmiechowski, Pan Dyrektor Biura RR FSNT NOT mgr Paweł Kubicki oraz Pani Anna Cieślakowska przedstawiciel RR FSNT NOT.

Dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe otrzymali Jakub Starzyński, Bartłomiej Barwicki - absolwenci szkoły obecnie studenci a także Aniela Siembor z kl. 4TI1 oraz Wiktor Bal z kl. 3TMA.

Przypomnijmy że zespół uczniów, pod kierunkiem Sławka Sokołowskiego, wykonał Elektryczny jednoosobowy bezbateryjny pojazd solarny. Projekt ten otrzymał wyróżnienie Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatoróww w Etapie ogólnopolskim Konkursu a także Srebrny Medal na odbywającej się w październiku 2020 r. w Warszawie XIV Międzynarodowej Wystawie Wynalazków - International Warsaw Invention Show 2020.

Uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu i zyczymy dalszych osiągnięć.

 

 

Sławek Sokołowski