Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Uczniowie Klubu Filmowego 'Elektrofilmowcy ZSE', pod opieką nauczycieli, Magdaleny Dygały i Pawła Wacha, w ramach ogólnopolskiego konkursu wideo, przygotowali krótką etiudę fabularną dotyczącą przedwojennego mistrza kolarskiego Stanisława Kłosowicza.

Konkurs pt. Zrób-My Nasz-film „Historie zapisane w obrazie”, organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie i koncentruje się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu tajemnic i wyprawom po okolicy, z której wywodzą się uczniowie. Ważnym aspektem konkursu, jest promowanie dobrych praktyk poszanowania praw autorskich oraz prawa do wizerunku i upowszechniania.

W rolę wybranki Stanisława Kłosowicza - Wandy Maślinskiej, pierwszej w historii Miss Radomia z 1932 roku, wcieliła się uczennica klasy 2P, Zuzunna Sasin.

Uczniowie zaangażowani w projekt filmowy: Zuzanna Sasin kl. 2P, Adam Prątnicki kl. 2Ti2, Jakub Rożek kl. 2Ti2.

Zdjęcia do filmu kręcone były w Muzeum Rowerów w Radomiu.

Konsultacja historyczna: Przemysław Bednarczyk.

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i już nie możemy się doczekać efektu końcowego.

Link: https://drive.google.com/file/d/1Q52NO3YY5fqZYrGquxGrRG4vMKzyyUxn/view?usp=sharing