Dzisiaj świętujemy Dzień Ochrony Danych Osobowych. W tym Dniu staramy się, aby o ochronie danych osobowych było wyjątkowo głośno. Odbywa się wiele interesujących wydarzeń, spotkań i zajęć, które są okazją do zdobycia wiedzy i rozmowy o ochronie danych osobowych, a tym samym podkreślenia wagi ochrony prywatności w życiu każdego człowieka. .

W ramach tej wyjątkowej okazji, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych oprócz wielu różnych działań edukacyjnych, ogłasza również dwa konkursy.

 

Konkurs dla uczniów na najciekawszy poradnik dla rodziców „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” (termin nadsyłania prac: 15.04.2021 r.)

Konkurs dla szkół i placówek doskonalenia nauczycieli na najciekawsze inicjatywy edukacyjne zorganizowane w ramach XI edycji Programu (termin nadsyłania prac:10.05.2021 r.)

Celem organizowanych konkursów jest upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych i zachęcenie jego uczestników do głębszego zainteresowania się tematyką ochrony danych osobowych przez uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z regulaminami konkursów i udziału w konkursach. Prace konkursowe należy przesłać elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Udział w konkursach jest dobrowolny i bezpłatny. Na zwycięzców konkursów (miejsca I-III ew. wyróżnienia) czekają atrakcyjne nagrody oraz niezwykłe wyróżnienie Prezesa Urzędu - statuetka “Złote pióro” - za najciekawsze działanie skierowane do uczniów czy nauczycieli, zrealizowane w oparciu o autorski scenariusz.

 

Link do regulaminów konkursu.

 

Koordynatorzy prtojektu:

Urszula Pietrzak Marek

Sylwia Szafranowicz

Tomasz Marek

Paweł Wach