Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.
W dniu 20.11.2020 uczniowie Jakub Szymczak i Bartosz Sułowski wzięli udział w finale Potyczek Młodych Adminów 2020. Od poniedziałku 15.11 uczniowie wykonywali 39 zadań podzielonych na 4 etapy na platformie Microsoft Azure. W piątek 20.11 uczniowie o godz. 8:00 otrzymali zadania finałowe, na których wykonanie mieli 4 godz. O godz. 12:00 odbyła się konferencja, na której zostały ogłoszone wyniki. Według początkowych kalkulacji zespół miał zająć 2 miejsce, ale rywalom udało się obronić ich zadanie co spowodowało zmiany w punktacji.

 Nagrody:

- Współorganizator konkursu – Firma SUSE Polska ufundowała dla wszystkich finalistów kolekcje upominków firmy SUSE
- Stały partner konkursu – firma COMPENDIUM Centrum Edukacyjne ufundowała szkolenia on-line dla 3 pierwszych zespołów finałowych Azure Administrator Bootcamp
- Firma Linux Polska – partner konkursu ufundowała również dla 3 pierwszych zespołów szkolenia on-line z zaawansowanej administracji systemami linuksowymi
- Ponadto firma CODE TWO ufundowała dla wszystkich finalistów konkursu (także nauczycieli) nagrody w postaci plecaków oraz zimowych czapek.
- Nasi uczniowie otrzymali również konta w domenie szkoły.
23.11.2020r odbyło się uroczyste zakończenie konkursu w formie spotkania online na temasach.
Gratulujemy sukcesu i zapraszamy za rok wszystkich chętnych!!!