W czwartek 17 czerwca uczniowie klasy 1M wraz z opiekunami Barbarą Chrząszcz i Marcinem Makowskim odwiedzili gościnne progi Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. W ramach podpisanej współpracy moglismy wreszcie uczestniczyć stacjonarnie w akcji Polibus zorganizowanej przez uczelnię. Na dobry początek zwiedziliśmy pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt. Młodzież zapoznała się z możliwościami, jakie oferuje Politechnika Świętokrzyska przy okazji brania udziału w tej akcji.

Zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Laserowych Technologii Metali, gdzie między innymi znajduje się łazik marsjański, zbudowany przez studentów i z którym wielokrotnie wygrywali międzynarodowe zawody. Zajrzeliśmy też do Pracowni wzornictwa przemysłowego, Pracowni obróbki plastycznej, LaboratoriumKomputerowych Pomiarów Wielkości Geometrycznych,Laboratorium Mechaniki Doświadczalnej i Mechaniki Pękania,Laboratorium Obrabiarek Sterowanych Numerycznie i Pracowni Spawalnictwa.Mogliśmy się przyjrzeć, na jakch maszynach młodzież będzie mogła uczestniczyć już nie tylko z pozycji obserwatora.

Miejmy nadzieję, że pandemia nie zatrzyma nas w przyszłym roku szkolnym i już regularnie uda nam się nie tylko zwiedzać, ale i brać czynny udział w zajęciach w wybranych przez nas pracowniach i laboratoriach.