W Radomiu trwa challenge Posprzątajmy razem Radom. Patronem wyzwania są Radio Rekord i portal Co za dzień. Do wzięcia udziału w akcji nominowała nas Szkoła Podstawowa nr 27 w Radomiu. W ramach realizacji zadania  w środę 16 czerwca 2021 roku w godz. 9:50 - 11:30 sprzątaliśmy Osiedle Nad Potokiem, w szczególności teren wokół naszej szkoły.

Łupem uczniów klasy 1P2 padły 4 opony, obudowy telefonów komórkowych, buty robocze, but narciarski, termometr typu żabka, kawałki dywanów, blaszane wiadro. Spaloną parasolkę „namierzyli” uczniowie kl. 2E. Najliczniejszą grupę stanowiły „małpeczki” i butelki po piwie. Zebrano około 300 kg „różności”.

Rękawiczki i worki na śmieci zapewniła szkoła. W realizacji wyzwania Posprzątajmy razem Radom wzięło udział ok.50 uczniów i 13 nauczycieli.

Do podjęcia wyzwania typujemy PSP 6 w Radomiu.

Zapraszamy do foto relacji z wydarzenia.