Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

4 czerwca 2021 r. odbył się międzynarodowy quiz w języku angielskim pt. „Languages Connect Us”, który został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego ze szkół średnich z Turcji, Kostaryki i Polski. Uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w projekcie: - Zuzanna Jabłońska kl.2P - Jędrzej Sobolewski kl. 1M - Maciej Hryciuk kl. 1M

Uczniowie rozwiązywali zadania quizowe z rówieśnikami z Kostaryki i Turcji w 9 różnych kategoriach: sławni ludzie, cytaty, historia, literatura, muzyka, matematyka, nauka, układanie zdań w języku angielskim, języki obce.

Gratulacje dla Zuzanny Jabłońskiej, Macieja Hryciuka za aktywny udział oraz WIELKIE GRATULACJE dla Jędrzeja Soboleskiego i jego grupy (Ipec z Turcji, Charlotte z Kostaryki) za zajęcie pierwszego miejsca.

Nagrodą w konkursie jest zaadoptowanie pandy 🐼 Adopcja polega na wspieraniu organizacji WWF poprzez donacje. Jędrek (oraz członkowie jego zwycięskiej grupy – Ipec i Charlotte) zostali oficjalnie opiekunami pandy wielkiej z gór Qinling w Chinach.

 

Fotorelacja