Kolejny etap życia kiedyś się kończy, zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Zawsze jeszcze można coś sensownego przeżyć i dopisać do swojego życia. Tyle pozostało jeszcze do zrobienia. W pamięci pozostają ludzie i zdarzenia. Warto pielęgnować wspomnienia, jak kwiaty. Warto zachować w sercu dobre wspomnienia.

Państwu i Uczniom za wszystko dziękujemy i życzymy, by praca w szkole dawała satysfakcję i radość, i by najlepszym wyrazem podziękowania, była ludzka wdzięczność. „Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratulujemy Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękujemy tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

Dziękujemy także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka!!! Gronu Pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Słowa wdzięczności kierujemy również do Rady Rodziców wspomagającej działania szkoły i do aktywnego Samorządu Szkolnego.

„Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywimy głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się w murach naszej szkoły pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.”

Dyrekcja Szkoły

 

List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych