Drodzy uczniowie

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat bezpieczeństwa w Internecie. Zostały one opracowane przez Fundację ETOH w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego „Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!”. Znajdziecie tam informację na co zwracać uwagę, gdzie szukać pomocy, jak postępować w przypadku, kiedy zaobserwuje u siebie niepokojące sygnały uzależnienia od internetu.

"Bezpiecznie w Internecie. Kompendium wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" - załącznik nr 1

Publikacje dla rodziców

W broszurach dla rodziców poza merytorycznymi informacjami na temat specyfiki uzależnień behawioralnych, ich przyczyn, skutków oraz sposobów diagnozowania trudności, znajdują się wskazówki dotyczące pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia uzależnieniem oraz podejmowania skutecznej interwencji. W ramach projektu wydano następujące publikacje:

„Uzależnienia behawioralne. Rodzaje oraz skala zjawiska, sygnały ostrzegawcze i skutki. Kompendium wiedzy dla Rodziców”  - załącznik nr 2

„Uzależnienia behawioralne. Przyczyny uzależnień, sposoby zaradcze i pomoc. Kompendium wiedzy dla Rodziców”  - załącznik nr 3

Przypominamy także o możliwości kontaktu z psychologiem oraz pedagogiem szkolnym.

Pozdrawiam,
Izabela Kołdej pedagog szkolny