Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Po raz 14 a w naszej szkole po raz trzeci obchodzimy - Dzień Ochrony Danych Osobowych, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na potrzebę ochrony swojej prywatności i danych osobowych. Ten Dzień jest ważny dla nas wszystkich. Z tej okazji w całej Europie, odbywają się różne wydarzenia podkreślające wagę ochrony danych osobowych, jak konferencje, spotkania, warsztaty, konkursy, gry miejskie, apele oraz różne imprezy towarzyszące, które są okazją do zdobycia wiedzy i wymiany poglądów.

Aby poszerzyć wiedzę na ten temat również u nas w szkole zostały przygotowane wykłady, które są ciekawym źródłem wiedzy dostępnej dla uczniów. Wykłady zostały przeprowadzone w dwóch sesjach, wzięli w nich uczniowie z klas 1TTA, 1I, 2TI2, 3TI1,3TI3, 4TI3. Uczeń P. Paluch z klasy 4TI3 przedstawił uczniom „Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat” oraz K. Kaszuba z klasy 3TI1 zaprezentował „Bezpieczeństwo na urządzeniachmobilnych” Krystian skonstuował rzeczywiste środowisko w oparciu o dwa mobilne układy Raspberry Pi. Zaprezentował działanie mechanizmu spoofingu, phishingu i użył sniffera do analizy ruchu sieciowego.

Ciekawy wykład wygłosił p. Paweł Wach na temat „ Prywatności w szkole” na koniec prelekcji wystąpił zaproszony przez Komisje Przedmiotów Informatycznych gość p. Jarosław Szewczyk prezes Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o.o. „Infinitech3D. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak w danej firmie prowadzona jest Ochrona patentowa, sprawdzić sowje umiejętności kreatywnego myślenia i dowiedzieć się czym tak naprawdę są innowacje technologiczne.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Dnia Ochrony Danych Osobowych.