Po raz 14 a w naszej szkole po raz trzeci obchodzimy - Dzień Ochrony Danych Osobowych, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na potrzebę ochrony swojej prywatności i danych osobowych. Ten Dzień jest ważny dla nas wszystkich. Z tej okazji w całej Europie, odbywają się różne wydarzenia podkreślające wagę ochrony danych osobowych, jak konferencje, spotkania, warsztaty, konkursy, gry miejskie, apele oraz różne imprezy towarzyszące, które są okazją do zdobycia wiedzy i wymiany poglądów.

Aby poszerzyć wiedzę na ten temat również u nas w szkole zostały przygotowane wykłady, które są ciekawym źródłem wiedzy dostępnej dla uczniów. Wykłady zostały przeprowadzone w dwóch sesjach, wzięli w nich uczniowie z klas 1TTA, 1I, 2TI2, 3TI1,3TI3, 4TI3. Uczeń P. Paluch z klasy 4TI3 przedstawił uczniom „Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat” oraz K. Kaszuba z klasy 3TI1 zaprezentował „Bezpieczeństwo na urządzeniachmobilnych” Krystian skonstuował rzeczywiste środowisko w oparciu o dwa mobilne układy Raspberry Pi. Zaprezentował działanie mechanizmu spoofingu, phishingu i użył sniffera do analizy ruchu sieciowego.

Ciekawy wykład wygłosił p. Paweł Wach na temat „ Prywatności w szkole” na koniec prelekcji wystąpił zaproszony przez Komisje Przedmiotów Informatycznych gość p. Jarosław Szewczyk prezes Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o.o. „Infinitech3D. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak w danej firmie prowadzona jest Ochrona patentowa, sprawdzić sowje umiejętności kreatywnego myślenia i dowiedzieć się czym tak naprawdę są innowacje technologiczne.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Dnia Ochrony Danych Osobowych.