Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Wyniki głosowania na radnego Młodzieżowej Rady Miasta Radomia w Okręgu Wyborczym Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu:


1. Szymon Bojek z kl. 1A - 77 głosów
2. Hanna Kołodziejczyk z kl. 1M - 111 głosów
3. Stanisław Ludwicki z kl. 1M - 47 głosów
4. Mateusz Maj z kl. 1I - 96 głosów
5. Kamil Paleta z kl. 1TM - 280 głosów
6. Kacper Poneta z kl. 1P - 102 głosy
7. Artur Puc z kl. 1TM - 233 głosy
8. Filip Rogoś z kl. 1M - 43 głosy
9. Seweryn Rola z kl. 1M - 81 głosów
10. Wiktor Szczepanowski z kl. 1TE - 212 głosów
11. Jakub Wasik z kl. 1T - 80 głosów

Protesty można zgłaszać do 29 stycznia 2020 r. do okręgowej lub miejskiej komisji wyborczej.
Do 31.01.2020 r. Miejska Komisja rozpatrzy protesty.

Do 4 lutego zostanie ogłoszony ostateczny komunikat wyborczy z pełną listą radnych. Teraz z niecierpliwością czekamy na uprzątnięcie plakatów wyborczych z przestrzeni szkoły. Nie wszyscy kandydaci poradzili sobie z tym obowiązkiem.

Przewodniczący KW ZSE
Jolanta Olas