Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 22 stycznia odbyła się gala rozdania nagród III edycji międzynarodowego konkursu wideo „Dzień z życia ucznia z różnych krajów świata”. Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. Zwyciężyli uczniowie klasy 1Ti2: Adam Prątnicki, Jan Ciszewski, Szymon Wróblewski, Jakub Rożek.

Niezmiernie nam miło, że to uczniowie naszej szkoły zdobyli główną nagrodę, ponieważ w tym konkursie wzięło udział ponad 80 grup z całego świata.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Dziekan wydziału Filologiczno-Pedagogicznego, dr hab. Dariusz Trześniowski, prof. nadzw. UTH, Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte Konrad Witkowski, Przedstawiciele Rada Rodziców, wykładowcy, nauczyciele i uczniowie klasy 1Ti2 wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Skórkiewicz.

Sponsorami nagród byli radomscy przedsiębiorcy oraz Rady Rodziców przy Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Koordynatorem międzynarodowego konkursu wideo jest pani Magdalena Dygała.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Finaliści:

  1. POLAND - high school, Adam Prątnicki. https://www.youtube.com/watch?v=QCsqLY1DVLg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3Ful6UIVAy3g1IZEfGs6YlJK21XGBdZbU_y-ifoPlejpeCgSH_seBjcG4
  2. NEPAL, Heaven Hill Academy, primary school. Teacher: Shamser Thapa. https://youtu.be/BF4biPkGGLA
  3. SERBIA, primary school.Teachers: Ivana Bojkic, Miloš Đorđević, Valentina Aleksić, Danilo Penić. https://www.youtube.com/watch?v=EsnXvVbFvZE