W sobotę 1 czerwca na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Bawimy się, pomagamy, uczymy”, którego celem było pozyskanie środków na remont szkolnego studia nagraniowego.

Bogaty program festynu a także piękna pogoda sprawiły, że pojawiło się mnóstwo dzieci wraz z opiekunami. Na maluchów czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, dmuchany zamek, trampolina, ścianka wspinaczkowa. Ponadto dzieciaki mogły wziąć udział w zabawach sprawnościowych, które odbywały się na Orliku. Uczestnicy pikniku chętnie korzystali z przejażdżki repliką samochodu formuły 1 i samochodem elektrycznym.

Kto chciał się poczuć jak kierowca TIR’a miał taką okazję a to za sprawą Macieja Wójtowicza, który przyjechał na nasz Piknik ciągnikiem marki SCANIA.

Nie zabrakło okazji do przeprowadzenia doświadczeń z wykorzystaniem prądu elektrycznego. Dla lubiących robotykę uczniowie przygotowali tor przeszkód, który należało pokonać robotem sterowanym z telefonu.

Manualne zdolności można było rozwijać na stanowisku przygotowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej gdzie panie Anna Ziółek i Kinga Stawczyk prowadziły warsztaty wyrobu kwiatów z bibuły.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Radomiu pod kierownictwem Mariusza Makowskiego wiódł prym na płycie szkolnego Orlika, gdzie trwał konkurs wędkarstwa sportowego.

Na scenie i w plenerze odbyły się pokazy wokalne, taneczne i sportowe. Wiele radości wywołały występy najmłodszych artystów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu. Tancerze ze „Studia 26-600” zaprosili do wspólnej zabawy miłośników tańca. Również grupa „Lumbago Team” z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu uświetniła nasz festyn swoim pokazem tańca „break dance”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sztuk walki. Zawodnicy Klub Sportowego „START” w składzie: Martyna Gałek, Łukasz Osowski, Aleksander Jankowski, Maciej Duk, Adam Kołdej, Mateusz Osowski zaprezentowali swoje umiejętności pod okiem opiekuna Andrzeja Falkiewicza. Występ zapaśników z grupy „Olimpijczyk” Zespołu Szkół Budowlanych pod okiem trenera Łukasza Fafińskiego poprzedzony był profesjonalną rozgrzewką, której zapewne nikt z widzów nie byłby w stanie wykonać…

Ponadto nasi goście mogli przenieść się też na chwilę do świata iluzji a także obejrzeć pokaz żonglerski w wykonaniu ucznia klasy 1 TI2 Jakuba Chameli. Wspaniały pokaz jazdy na rolkach zaprezentował uczeń naszej szkoły Kacper Nowak a także jego brat, który jest absolwentem Zespołu Szkół Elektronicznych. Z zaciekawieniem wszyscy przyglądali się pokazowi musztry w wykonaniu uczniów Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Na scenie wystąpił szkolny zespół muzyczny, który zaprezentował swoje umiejętności wokalne i instrumentalne.

Ogromne wrażenie na widzach wywarła swoim pokazem grupa „Sobolewski Street Workout Polska”. Wydawać się mogło że złamali prawa fizyki.

Jednym z punktów programu, na który wielu z niecierpliwością czekało, była licytacja koszulek Hydro Truck Radom, Cerrad Czarni Radom i Radomiak Radom. Wszystkie koszulki znalazły sponsorów a aukcję profesjonalnie poprowadził przewodniczący Rady Rodziców Mariusz Makowski.

Dla gości były przygotowane również zimne i gorące napoje, lody, przekąski z grilla i słodkie ciasta.

Nie obyło się też bez nagród. Składamy serdeczne podziękowania firmie Interfach, która ufundowała 24-calowy rower i wiele innych nagród pocieszenia, które wręczył właściciel firmy a także nasz absolwent pan Dariusz Magierek, Zakładowi Automatyki Kombud S.A. za ufundowanie rewelacyjnej hulajnogi elektrycznej i zestawu gamingowego, firmie Tekom Technologia za ufundowanie deski elektrycznej i słuchawek bezprzewodowych, a także firmie Volkswagen STER Radom za dostarczenie firmowego głośnika bluetooth. Rada Rodziców ufundowała power bank natomiast gest klasy 3TTI był wisienką na „rowerze”. Uczniowie przygotowali zestaw niezbędnych akcesoriów rowerowych.

Szczególne podziękowania należą się społeczności szkolnej za zaangażowanie w organizację pikniku. Na koniec nie może zabraknąć słów uznania dla wszystkich uczestników za obecność i wsparcie naszej inicjatywy. Mamy nadzieję że piknik z Okazji Dnia Dziecka dał Państwu i Państwa dzieciom sporo radości i dobrej zabawy!!!