Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

26 maja 2019 r. w niedzielę, w ramach III Ogólnopolskiego Zjazdu Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, który odbył się w Ząbkach w Parku im. Szuberta, zostały przeprowadzone eliminacje oraz finał ogólnopolskiego Konkursu p.n. "Zbuduj pasażerski pojazd mobilny". Konkurs przeprowadzony był pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki, Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, Starosty Wołomińskiego, Ministerswa Energii oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szkoła zgłosiła do Konkursu nasz szkolny samochód elektryczny Fiat Cinquecento EV 100% Solar wykonany w ramach projektu edukacyjnego "Uczniowie Elektronika twórcami samochodu elektrycznego zasilanego energią słoneczną". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Nowakowski z kl. 2TM1, Aniela Siembor z kl. 2TI1, Jakub Kwandrans z kl. 1TI3, Bartłomiej Soból - tegoroczny absolwent oraz Sławek Sokołowski, pod kierunkiem którego projekt ten był realizowany. Z radościa możemy poinformować, że nasz pojazd zajął III miejsce w Konkursie. Atutem naszego samochodu niewątpliwie było to, że zasilany jest wyłącznie energią słoneczną, co daje możliwość jego, można powiedzieć, bezpłatnej eksploatacji. Prezentacja miała miejsce z udziałem Władz Miasta, Kapituły Konkursowej oraz mediów, dzieki czemu uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich osiagnięć na wiekszym forum. Ze swojej strony chciałbym bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców szkoły, dzięki której nasz wyjazd mógł się odbyć, a także Państwu Małgorzacie i Piotrowi Siembor za ogromne zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Poniżej relacja z naszego wyjazdu oraz skrócona dokumentacja pdf z historią realizacji projektu oraz link do strony o Konkursie.

http://www.zabki.pl/aktualnosci/aktualnosci/2019-5/iii-zlot-samochodow-elektrycznych-i-hybrydowych-za-nami

Pozdrawiam :-) Sławek Sokołowski

 

images/M/20196_06_19_ZABKI_III.png