Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

08 grudnia 2018 r. Św. Mikołaj odwiedził wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie bialobrzeskim. Towarzyszyli mu, pod opieką p. Sławka Sokołowskiego oraz przedstawiciela Rady Rodziców p. Marcina Nowakowskiego, uczennice i uczniowie naszej szkoły: Śnieżynki - Aniela Siembor z kl. 2TI1, Agata Łęcka z kl. 2TE1, Elf - Bartłomiej Soból z kl. 4TTI, Michał Nowakowski, Adam Makowski, Krzysztof Maj z kl. 2TM1 oraz Bartłomiej Pawlak z kl. 3TTI.

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej i wesołej atmosferze oraz spotkała się z dużą radością oraz zadowoleniem nie tylko dzieci ale także i dorosłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Pan Dyrektor DPS Arkadiusz Śliwa jak zwykle przyjął nas bardzo ciepło, serdecznie i gościnnie. W przerwach pomiędzy wręczaniem wszystkim mikołajkowych prezentów miała miejsce także część artystyczna polegająca na wspólnym śpiewaniu Kolęd z naszą solistką Agatą Łęcką przy muzyce Adama Makowskiego - keyboard oraz Michała Nowakowskiego - ukulele.

Nadmieńmy, że całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki szczodrości serc Dyrekcji szkoły, nauczycieli ale nie tylko. Jest nam bardzo miło poinformować, że między innymi dzięki mediom, naszym projektem edukacyjnym "Uczniowie Elektronika twórcami samochodu elektrycznego zasilanego energią słoneczną" w jego części charytatywnej zainteresowały się także osoby nie tylko spoza szkoły i naszego miasta ale także i spoza granic naszego kraju.

Dlatego też chcielibyśmy gorąco podziękować za wsparcie naszej akcji Panu Prezesowi Firmy "Prokura" w Radomiu, oraz osobom prywatnym: z Malmö w Szwecji, z Włodowic na Dolnym Śląsku oraz z Radomia, które zastrzegły swoją anonimowość. Ja natomiast ze swojej strony chciałbym gorąco podziękować także Panu Marcinowi Nowakowskiemu za pomoc organizacyjną i logistyczną oraz wszystkim uczennicom i uczniom biorącym udział w organizacji Mikołajek.

Pozdrawiam :-) Sławek Sokołowski