08 grudnia 2018 r. Św. Mikołaj odwiedził wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie bialobrzeskim. Towarzyszyli mu, pod opieką p. Sławka Sokołowskiego oraz przedstawiciela Rady Rodziców p. Marcina Nowakowskiego, uczennice i uczniowie naszej szkoły: Śnieżynki - Aniela Siembor z kl. 2TI1, Agata Łęcka z kl. 2TE1, Elf - Bartłomiej Soból z kl. 4TTI, Michał Nowakowski, Adam Makowski, Krzysztof Maj z kl. 2TM1 oraz Bartłomiej Pawlak z kl. 3TTI.

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej i wesołej atmosferze oraz spotkała się z dużą radością oraz zadowoleniem nie tylko dzieci ale także i dorosłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Pan Dyrektor DPS Arkadiusz Śliwa jak zwykle przyjął nas bardzo ciepło, serdecznie i gościnnie. W przerwach pomiędzy wręczaniem wszystkim mikołajkowych prezentów miała miejsce także część artystyczna polegająca na wspólnym śpiewaniu Kolęd z naszą solistką Agatą Łęcką przy muzyce Adama Makowskiego - keyboard oraz Michała Nowakowskiego - ukulele.

Nadmieńmy, że całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki szczodrości serc Dyrekcji szkoły, nauczycieli ale nie tylko. Jest nam bardzo miło poinformować, że między innymi dzięki mediom, naszym projektem edukacyjnym "Uczniowie Elektronika twórcami samochodu elektrycznego zasilanego energią słoneczną" w jego części charytatywnej zainteresowały się także osoby nie tylko spoza szkoły i naszego miasta ale także i spoza granic naszego kraju.

Dlatego też chcielibyśmy gorąco podziękować za wsparcie naszej akcji Panu Prezesowi Firmy "Prokura" w Radomiu, oraz osobom prywatnym: z Malmö w Szwecji, z Włodowic na Dolnym Śląsku oraz z Radomia, które zastrzegły swoją anonimowość. Ja natomiast ze swojej strony chciałbym gorąco podziękować także Panu Marcinowi Nowakowskiemu za pomoc organizacyjną i logistyczną oraz wszystkim uczennicom i uczniom biorącym udział w organizacji Mikołajek.

Pozdrawiam :-) Sławek Sokołowski