Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Nie samą nauką uczeń żyje. Dlatego też korzystając z możliwości oraz dobrej pogody uczniowie Elektronika wzięli udział w zajęciach organizowanych na terenie Automobilklubu Radomskiego.

Przygotowania do spotkania zaczęły się jeszcze podczas zeszłego roku szkolnego, niestety pandemia pokrzyżowała nieco plany i dopiero we wrześniu możliwe było jego zorganizowanie. Podczas niego uczniowie dowiedzieli się między innymi o historii i szczegółach pracy  Automobilklubu oraz o możliwości odbycia wolontariatu na rzecz  obiektu. Dzięki uprzejmości obsługi oraz władz do dyspozycji uczniów oddano gokarty, a dla już pełnoletnich troleje - symulator poślizgu i test Stewarta czyli jazda z talerzem z piłką umieszczonymi na masce samochodu. Uczestnicy spotkania mogli się również przekonać jak wpływa na reakcje i  wykonywanie prostych czynności alkohol dzięki tak zwanym alkogoglom. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania z obiektu oraz za poświęcony czas. Wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu Automobilklubu Radom prosimy o kontakt z Panem Marcinem Weselskim. Zachęcamy również do zapoznania się ze zdjęciami z wydarzenia.