Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniu 22 marca rozpoczął się Szkolny Turniej w League Of Legends ElektronikCup 2024. Do turnieju przystąpiło 19 klas, które rywalizowały w formacie BO3. W finale turnieju walczyły ze sobą klasy 2P2 oraz 2A.

Czytaj więcej...

W dniu 4 kwietnia 2024 r. w Akceleratorze Biznesowym KSSENON w Żorach odbył się finał ogólnopolskiego konkursu: „Elektronika – by żyło się łatwiej”, organizowanego przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Spośród 87 uczestników tworzących 38 drużyn do etapu centralnego kwalifikowało się tylko 10 drużyn, w tym uczniowie z klasy 5M - Patryk Niewiadomski i Jakub Makowski. Opiekunem uczniów był Marcin Makowski.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas 4 o kierunku technik automatyk, technik informatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik teleinformatyk, technik programista, zainteresowani wyjazdem na staż do Hiszpanii proszeni są o zapoznanie się z regulaminem Regulamin rekrutacji uczestników do projektu „Specjalizacja zawodowa kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”

Czytaj więcej...

W dniach 20-22 marca w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie został przeprowadzony finał umiejętności zawodowych Zarządzanie Systemami Sieciowymi organizowanego w ramach projektu SKILLScomp nawiązującego formułą do międzynarodowych zawodów EuroSkills i WorldSkills. Z ogromną radością chcielibyśmy poinformować, że zwycięzcą tych zawodów został uczeń naszej szkoły Jakub Szymczak, który bez większych problemów rozwiązał wszystkie zadania praktyczne przygotowane przez firmę Cisco Systems Poland oraz najlepiej ze wszystkich uczestników poradził sobie w części ustnej tych zawodów, która miała postać rozmowy rekrutacyjnej.

Czytaj więcej...

19 marca 2024 odbyły się półfinały Ogólnopolskiego Konkursu "Potyczki Młodych Adminów" Z radością informujemy iż wśród dziesięciu najlepszych w kraju znalazł się zespół w składzie Jakub Szymczak i Dominik Skórnicki zajmując trzecie miejsce. Szóste miejsce wywalczył skład Patynowski Mikołaj i Jaworski Dawid natomiast Mateusz Sowa i Michał Serafin uplasowali się na jedenastej pozycji. W finałach może brać udział tylko jeden zespół ze szkoły. Gratulujemy uczestnikom i trzymamy kciuki za finał!!!

Czytaj więcej...

W dniach 25,26,27 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia organizowane przez Akademicki Związek Sportowy pod nazwą "Upowszechnianie strzelectwa". Zajęcia odbyły się na strzelnicy wirtualnej system "WISŁA" przy użyciu replik broni: pistolet SIG SAUER P320 oraz karabinek AK 45. Zajęcia prowadził instruktor strzelectwa sportowego Tomasz Patyna. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV i V.

Czytaj więcej...

W dniach 22-23 marca 2024 r. w Nisku odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, w którym uczestniczył Mikołaj Pękala uczeń klasy 4P2. W finale olimpiady wystartowało 23 drużyny, w tym 76 uczestników z całej Polski. Finał podzielony został na trzy części. Z pierwszej części - testu wielokrotnego wyboru - Mikołaj otrzymał maksymalną ilość punktów (40), a z drugiej - zadań praktycznych – 34 punkty (na 40 możliwych). Do części ustnej zostało zakwalifikowanych tylko 10 uczestników, wśród których Mikołaj uplasował się na 1 miejscu, wyprzedzając kolejną osobę zaledwie o 0,5 pkt.

Czytaj więcej...